Seniorzy w sieci

Seniorzy w sieci

Jeszcze kilka lat temu osoby starsze praktycznie nie korzystały z możliwości zakupów online. W ostatnim czasie ten stan rzeczy uległ zmianie… Widzimy zdecydowany wzrost świadomości wśród starszych klientów czyli z grupy 65+. Co raz to więcej klientów z tej grupy wiekowej korzysta z dobrodziejstw internetu, zamiast tułać się po sklepach.

Stereotyp starszej osoby w kapciuszkach i z gazetą odchodzi powoli do lamusa. Dziś osoby te posiadają nierzadko bardzo dobrej jakości sprzęty komputerowe tj. tablety czy laptopy. Oznacza to, że seniorzy nie obawiają się użytkowania urządzeń dotykowych. Wśród grupy 65+ nie dominuje już, tak jak na początku , Internet Explorer. Co prawda nadal jest on używany przez co dziesiątą osobę powyżej 65 roku życia, ale już ponad dwie trzecie seniorów używa Firefoxa lub Chrome’a. Nie są im zatem obce sklepy internetowe ani też porównywarki cen.

Najczęściej w sieci seniorzy sięgają po książki, sprzęt AGD i elektronikę, zaś najrzadziej odwiedzają takie kategorie jak moda czy kosmetyki. Jak widać stereotypowe myślenie powoli odchodzi do lamusa, a za duchem czasu podąża już nie tylko młodzież, ale również przedstawiciele starszych grup społecznych.

Powrót do wszystkich artykułów